Novinky

Birmovanci na kurze Dominik

P1070218

 

Naši birmovanci sa vo februári a marci zúčastnili na evanjelizačnom kurze Dominik, kde si zaujímavým spôsobom pripomenuli dôležité pravdy našej viery a to, akým spôsobom ich treba žiť.

Galéria

Koledníci Dobrej noviny z našej farnosti u pána prezidenta

V utorok 13. januára sa koledníci z našej farnosti zúčastnili na koledovaní pánovi prezidentovi spolu s koledníkmi z Banskej bystrice a Trnavy.

Čítaj viac

Koncert malého komorného orchestra

P1070120V našom kostole sa 6. januára 2015 uskutočnil koncert malého komorného orchestra už po piaty krát. Mladí umelci z Námestova a okolia pod vedením dirigenta Karola Kurtulíka nám predviedli svoje umenie v podanie diel svetoznámych autorov vážnej hudby. Všetkým patrí úprimný obdiv a poďakovanie

Galéria

Jasličková pobožnosť

P1070017Na slávnosť Narodenia Pána sa v našom kostole uskutočnila jasličková pobožnosť v podaní našich detí. Deti detským spôsobom priblížili tajomstvo Vianoc a vyjadrili svoju vďačnosť a lásku malému Ježiškovi. Všetkým účinkujúcim a pomáhajúcim patrí úprimné poďakovanie.

Galéria

Návšteva kríža SDM v našej farnosti

kríž SDM

Vo štvrtok 27.11.2014 našu farnosť v rámci putovania po Slovensku navštívil kríž Svetových dní mládeže. Aj keď bol v našom kostole len dve hodiny, od 17.00 do 19.00, bol to pre nás veľký zážitok. Mnohí mali možnosť sa ho dotknúť a uctiť si ho. Sv. omšu slávili biskupi Mons. Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup a Mons. Andrej Imrich, náš pomocný biskup s viacerými kňazmi.

Galéria

Birmovanci v Krakove

Dňa 1. mája 2013 sa naši birmovanci zúčastnili na púti k Božiemu milosrdenstvu do Krakova.

Galéria

 

 

Púť animátorov

Animátori sa počas vianočných a polročných prázdnin zúčastnili na púti do Zakopaného, Krakova a Wadovíc.

Galéria

 

 

Futbalový turnaj 2012

22. septembra 2012 sa v Zákamennom uskutočnil miništrantský futbalový turnaj z dekanátov Námestovo a Zákamenné. Zúčastnili sa na ňom aj naši miništranti.
 
 
 

Socha bl. Zdenky Schelingovej

V nedeľu 20.11.2011 otec biskup Andrej Imrich požehnal bronzovú sochu blahoslavenej Zdenky Schelingovej v nadživotnej veľkosti pred kostolom v Námestove. Autorom sochy je Juraj Brišák zo Zákamenného. Pri tejto príležitosti nám rehoľné sestry sv. Kríža, ku ktorým patrila aj bl. Zdenka, venovali relikviu tejto blahoslavenej a jej život nám predstavili v peknom audiovizuálnom programe.
Veríme, že socha blahoslavenej Zdenky, rodáčky z Oravy, nám pomôže k väčšej úcte k bl. Zdenke, v horlivejšom nasledovaní jej nábožného a obetavého života a v úprimnejšom vzývaní tejto blahoslavenej.

Vďaka patrí všetkým, ktorí sa o toto pekné dielo zaslúžili.

Miništranti v Tatrách

Dňa 3.1.2012 sa Námestovská miništrantská posádka na čele s pánom kaplánom vybrala na dlhú, náročnú cestu do Vysokých Tatier. Po ceste do Tatier sme počúvali miništrantské klebety. Keď sme prišli do V. Tatier tak nás pán kaplán ponúkol bonboniérou na posilnenie. Čakala nás dlhá zasnežená cesta, ktorá viedla na najstaršiu chatu vo V. Tatrách ktorá sa volá Reinerova chata.
Tam sme zjedli všetko, čo nám rodičia zabalili to batohov. Keď sme odchádzali z chaty, tak sme sa chceli nazad spustiť na saniach, ale pán správca vlekov nám ich ponúkol za 5€ na jedno spustenie z kopca. Nájom za sane sa nám zdal privysoký, boli sme sklamaní z vysokej sumy a tak sme museli isť dole z kopca pešo, čo nás omrzelo. Keď sme prišli do Smokovca, vybrali sme sa do MAXu, kde nás čakala horolezecká stena, na ktorú sme liezli pripútaní na lane. Poriadne sme sa unavili a boli sme pekne prekvapení, že ako to mohli naši malí miništranti zvládnuť. Ale aj nás veľkých to unavilo. A už keď odbila 4. hod., pobrali sme sa do Námestova. Pán kaplán nás vysadil pred farou, ale Michal Čiernik nás odviezol na Čerchle a tam sa skončila naša cesta na ktorej sa zúčastnili: Andrej Protuš, Martin Vráb, Patrik Svetlák, Filip Varner, Samuel Kubik, Samuel Volf, Martin Chudiak, Jakub Bugaj a náš šofér pán kaplán.

Comments are closed.